Törökországi erőműveket tervez az E.ON
A lendületesen növekvő brazíliai piac után Törökországra vetett szemet az E.ON német energiaipari konszern.
"Tárgyaltunk velük, és érdeklődésüket fejezték ki törökországi beruházások iránt" - közölte Taner Yildiz energiaügyi miniszter hétfőn Ankarában. Az E.ON értesülések szerint jelenleg partnert keres erőmű beruházásokhoz az országban. Törökországi médiaforrások a hét végén arról számoltak be, hogy az E.ON 6 ezer megawatt áramtermelési kapacitású erőműberuházásokat tervez, amelyek becsült értéke öt milliárd dollárra, mintegy négy milliárd euróra tehető.
Johannes Teyssen, az E.ON vezérigazgatója az elmúlt héten jelentette be a konszern brazíliai befektetését, 350 millió eurós részesedésvásárlást az ottani MPX energiaszolgáltató vállalatban. Az együttműködő energiaipari vállalatok erőműveket terveznek létesíteni az országban, és a legnagyobb magántulajdonban lévő energiaszolgáltatóként kívánják megszerezni a piacvezető szerepet.
A romló európai növekedési kilátások és az atomenergiából való német kiszállást követően csökkenő bevételek miatt az E.ON vezérigazgatója már tavaly nyáron Brazíliát, Törökországot és Indiát nevezte meg a társaság lehetséges növekedési piacaként. A vállalat EBITDA eredményének 2015-től már legalább egynegyedét kívánja Európán kívüli piacokon megtermelni. A tervezett terjeszkedés finanszírozási igényét "néhány milliárd euróban" jelölte meg Johannes Teyssen. Atomerőmű beruházásokban azonban az E.ON terjeszkedési piacian sem kíván részt venni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.