Rogán is Tarlós oldalán tárgyal majd a kormánnyal a BKV-ról
Ötfős delegációt jelölt ki a fővárosi Fidesz-KDNP-frakció a kormánnyal a BKV ügyében folytatandó tárgyalásokra a keddi frakcióülésén - tájékoztatta Németh Zoltán frakcióvezető.
Az egyeztetéseken Tarlós István főpolgármester, György István, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes, Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes, Rogán Antal, a gazdasági bizottság elnöke és Németh Zoltán frakcióvezető venne részt; ők a főpolgármestert leszámítva mindannyian országgyűlési képviselők is.
Németh Zoltán tájékoztatása szerint folyamatos konzultációt szeretnének a kormánnyal, hogy mielőbb meg tudjanak állapodni a budapesti tömegközlekedés finanszírozási válsághelyzetének a rendezéséről. Mint azt korábban is hangsúlyozta: biztos abban, hogy a kormány segíteni kíván a probléma megoldásában, ugyanakkor új lendületet szükséges adni a kabinet és Budapest közötti tárgyalásoknak.
A fővárosi frakcióvezető azt is megjegyezte: a megoldást nyilvánvalóan a bevételi és a kiadási oldalon is keresni kell, a járatritkítást vagy a jegy- és bérletárak emelését viszont továbbra sem támogatnák.
Előzőleg Németh Zoltán és Tarlós István közös közleményben tudatta, hogy a főpolgármester a Fidesz-KDNP-frakció kérésére elhalasztotta a Fővárosi Közgyűlés szerdára tervezett rendkívüli ülését, mivel - mint írták - a Fidesz-KDNP-frakció határozott ígéretet tett a kormánnyal folytatott, a BKV-ról szóló egyeztetés felgyorsítására.
A főpolgármester múlt pénteken a BKV kritikus helyzetével indokolta az ülés összehívását.
A szerdára tervezett közgyűlésen döntöttek volna egyebek mellett arról, hogy a főváros 15 százalék forrást zárol az intézményeknél, s az összeget a BKV működési céljaira fordítja, 6 milliárd plusz 4 milliárd forint közvetlen pénzügyi támogatást nyújt a cégnek, 9 milliárd forint tagi kölcsönt ad április 30-ig, befagyasztja az összes nem kötelező feladatot, és a legvégső esetben tarifaemelés következhetett volna.
Ezen intézkedések feltétele volt, hogy a kormány szabadítsa fel a 32 milliárd forintos normatív támogatást és adja meg a főváros által kért 21 milliárd forintos segítséget.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.