Ausztria húzta a legnagyobb hasznot az euróból
Egy tanulmány szerint az euróövezet minden tagjának javára vált az euró bevezetése.
Az euróövezet minden egyes tagja profitált a közös deviza bevezetéséből - írja a német Welt napilap McKinsey tanácsadó vállalat tanulmányát idéző cikke. Nem csak Németországnak származott előnye a közös deviza bevezetéséből, de "gazdasági erejük függvényében más országok még nagyobb előnyt húztak" - mutatott rá Frank Mattern, a McKinsey németországi igazgatója a napilap keddi számában megjelent cikkben. A mérleg még Portugália és Görögország esetében is pozitív, mivel az euró nélkül mindkét "krízisország" GDP-je alacsonyabb lett volna 2010-ben.
A McKinsey tanulmánya szerint az euró 2010-ben 332 milliárd euróval növelte a "jólétet" az euróövezet 17 tagországában, ami az euróövezeti GDP 3,6 százaléka. Az összeg fele Németországra, a legnagyobb európai gazdaságra esik. A legnagyobb hasznot a tanulmány szerint Ausztria húzta az euró bevezetéséből, ahol a közös deviza 2010-re 7,8 százalékkal növelte a GDP-t. A második helyen Finnország áll 6,7 százalékos GDP-javító aránnyal, Németország pedig 6,4 százalékkal a harmadik a rangsorban. Amint azt Frank Mattern a cikkben hangsúlyozta, "a devizaunió védelme minden egyes euróövezeti tagország érdekében áll".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.