JP Morgan: a gyenge forint miatt engedne a kormány
Magyarország elindult az IMF-megállapodás megkötése felé, és ehhez példaként szolgálhat a román IMF-program sikere, amelyről a román jegybank csütörtöki kamatcsökkentése is tanúskodik - vélekedtek Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóját kommentálva londoni felzárkózó piaci elemzők.
A JP Morgan bankcsoport londoni befektetési részlegének közgazdászai a magyar politikus által az IMF-tárgyalásokról elmondottakkal kapcsolatban úgy vélekedtek, hogy a magyar befektetési eszközök "jelentős alulteljesítése szorította rá a magyar kormányilletékeseket bizonyos engedmények szükségességének felismerésére" a hivatalos IMF/EU-tárgyalások elkezdése végett.
A ház londoni elemzői felidézték, hogy Fellegi Tamás készenléti jellegű egyezség lehetőségéről szólt, és kiemelték, hogy ennek elfogadása volt az IMF egyik előfeltétele a hivatalos tárgyalások megkezdése fejében.
Timothy Ash, a Royal Bank of Scotland (RBS) bankcsoport londoni globális felzárkózó térségi kutatórészlegének vezetője befektetők számára kiadott gyorselemzésében ugyanezt emelte ki, azt írva: Fellegi Tamás a jelek szerint "számos engedményt tett", ezek között van annak elfogadása, hogy a megállapodás valószínűleg készenléti jellegű lesz.
Ash szerint "Románia követendő példaként szolgálhat Magyarország számára (...) Románia az IMF mintagyereke".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.