Az OPEC miniszteri értekezlete három év óta először mondott ki a szervezet egészére vonatkozó konkrét termelési felső határt - napi 30 millió hordót. Az értekezlet szerdán fejeződött be Bécsben.
Az előző, júniusi ülésen ugyan megerősítették a 24,8 millió hordó szervezeti szintű napi termelési kvótát, ami ezzel már két és fél éve nem változott hivatalosan, de a tényleges termelés már akkor is jóval meghaladta ezt.
Bonyolította a helyzetet a nyáron, hogy Szaúd-Arábia önként vállalta az OPEC-értekezlet után, hogy a belpolitikai események miatt a piacról kieső líbiai olajmennyiséget pótolja. Ezt több tagország, így Irán, Venezuela és Algéria is ellenezte, azt akarták ugyanis elérni, hogy a Líbia miatt csökkenő OPEC-termelés hatására emelkedjen a nyersanyag ára.
Az OPEC jelenlegi termelése a szakértők szerint napi 30 millió hordó körüli, és az olajkartell szerdán úgy döntött, hogy a szervezet egészére kötelezővé teszi ezt a szintet a következő hat hónapra. Országokra lebontva nem döntöttek kvótákról. Ugyanakkor arról határoztak, hogy amint nő a következő hat hónapban a líbiai olajtermelés, a tagországok visszafogják a termelésüket, szem előtt tartva a 30 millió hordós kvótát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.