Gazdaság vezess.hu 2011. december. 07. 08:35

Több mint 1300-an legalizálták eddig itthon az autójukat

November 20-ig mindössze 1364-an legalizálták itthon féláron a kocsijukat, amivel 252,5 millió forintot fizettek be az államkasszába – írja a vezess.hu a Nemzeti Adó és Vámhatóság tájékoztatása alapján. Július 15-től év végéig legalizálhatják autójukat a regisztrációs adó felének befizetésével azok, akik korábban külföldi rendszámmal közlekedtek itthon, hogy ne kelljen leróniuk ezt a terhet.

Sokan szlovák vagy német rendszámmal közlekedtek itthon, így kerülték ki a jellemzően milliós regisztrációs adót. A kormány nyáron jelentette be a legalizálási lehetőséget, amely egyesek szerint jogtalan előny nyújtását jelentette, ráadásul az itthoni adószabályokat kijátszók alig éltek ezzel.

Azt nem tudni, pontosan hány külföldi rendszámos autót használnak itthon. Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke korábban úgy saccolta, hogy körülbelül évi háromezer frissen vásárolt, főként prémium kategóriás autó után kerülhették ki az adófizetést a tulajdonosok ilyen módon.

A regisztrációs adót a 2004-es uniós csatlakozás után vezették be itthon, a külföldi rendszámos autók száma a fenti becslésből kiindulva 2011-re elérhette a 25-30 ezer autót. Erdélyi Péter számításai szerint minden egyes évben akár tízmilliárdos adóbevétel-kiesést okozhatott a költségvetésnek a regadó elkerülése – olvasható a cikkben.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.