Hozzányúlt az extraprofitadóhoz a kormány, kijavítottak egy hibát is
A Magyar Közlönyben csütörtök este megjelent a kormányzati szlengben extraprofitadónak csúfolt különadók új verziója a 2025-ös szabályokról.
A Magyar Közlönyben csütörtök este megjelent a kormányzati szlengben extraprofitadónak csúfolt különadók új verziója a 2025-ös szabályokról.
Jövő januártól nem az eddigi módszerrel veszik el a városoktól az adóbevételeket, ha a kormány törvénymódosítója a mostani formájában megy át a parlamenten.
Villanások a 2025-ös költségvetésből: adócsökkentések és adóemelések, valamint a különadók változása.
A kormány rövid átfutási idővel és jelentősen emeli az üzemanyag-kereskedők energiahatékonysági kötelezettségét. Technikailag nincs szó visszamenőleges adóemelésről, a kis benzinkutaknál ez mégis visszamenőleges közteheremelésként csapódik le. Az intézkedés a nagy kútláncok költségeit is növeli. Ennek alapesetben áremelést kellene okoznia, de egyelőre nem világos, mekkorát. És ott van Nagy Márton, a kormány árcsökkentésért felelős minisztere.
Az adó háromnegyedével csökkentette a műanyag zacskók felhasználását, ezért a kormány szerint már nincs rá szükség.
A pénzügyi tárca által beharangozotton túl további érdekességeket rejt a friss adósaláta-törvénycsomag.
A 24.hu szerint erre egy 2017-től hatályos törvénymódosítás adott lehetőséget a miniszterelnöki vő cégbirodalmának. Magyar Péter Panamával és Al Capone-nal kommentálta a fejleményt.
Megpróbálták eltitkolni másfél millió forintnyi bevételüket az artisták, de nem sikerült a mutatványuk.
Arra kérik a kormányt, hogy emelje majdnem háromszorosára az áfamentesség határát, és egy 2025-től élesedő EU-s szabály lehetővé is tenné ezt. Eddig nincs válasz arra, hogy terveznek-e ilyet behozni az új adószabályok közé.
Szijjártó Péter és Lázár János is le fognak ülni a helyi, októbertől ellenzéki vezetésű önkormányzattal.
„Már közel 9 ezer álláskereső helyezkedett el a 30 év alattiak és 30 év felettiek foglalkoztatását támogató, tavasszal indított uniós finanszírozású programokkal” – dicsekedik a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), ez azonban mindössze 3 százaléka a 300 ezer fős munkaerőpiaci tartaléknak, amit a kormány mindenáron mozgósítani szeretne.