Az uniós csúcstalálkozót megelőző befektetői hangulatingadozást követve a forint kezdetben kissé erősödött, majd gyengült szerdán: az eurót 299,57 forinton jegyezték délután négy órakor a kedd délután négy órai 298,07 forintos árfolyam után.
Az euró szerdán 1,3920 dolláros jegyzés környezetében ingadozott egészen kora délutánig, amikor a német parlament által a Merkel-kormánynak az uniós csúcstalálkozóra adott széleskörű mandátum átmeneti árfolyamkilengést okozott. Az euró ekkor 1,3974 dollárig erősödött, majd meredeken gyengülni kezdett. Délután négy órakor az eurót már 1,3905 dolláron jegyezték.
Szerdán a devizapiacok figyelmét teljes egészében az uniós csúcstalálkozó kötötte le, különös tekintettel a kedden még utoljára ütköztetett nézetkülönbségekre, például az EKB további szerepéről, a görög adósságleírás mértékéről, az EFSF "ütőképességét" fokozó módszerekről hozott döntésekre.
Mivel a találkozó eredményességével szemben a várakozásokat már "sikerült lehűteni", átütő erejű megállapodásra a piacok már nem számítanak, ezért egy esetleges pozitív meglepetés sokkal élénkebb piaci reakciót vonhat maga után, mint ha (ismét) csalódniuk kellene.
A forint árfolyama továbbra is szigorúan az euróövezeti befektetői bizalom alakulását követi, az MNB piaci várakozásokkal összhangban kedden hozott kamattartó döntése érdemben nem befolyásolta árfolyamát.
A svájci frank árfolyama 245,35 forint a kedd délutáni 243,33 forint után. A dollárt 215,39 forinton jegyzik a kedd délutáni 214,91 forinttal szemben, a japán jent pedig 2,8341 forinton a kedd délutáni 2,8288 forint után.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.