Megérnek egy utóvizsgálatot annak a thaiföldi „továbbképzésnek” a szövődményei, amelyet egy gyógyszerforgalmazó cég szponzorált, és amely orvoshalállal kezdődött.
Történt ugyanis, hogy a Medico Uno gyógyszerforgalmazó harmincfős háziorvoscsoportot utaztatott a délkelet-ázsiai turistaparadicsomba, ahol az egyik csapattag, a kübekházi családorvos váratlanul rosszul lett, anélkül, hogy útitársai ezt észlelték volna. Holttestére csak másnap reggel, a medencében találtak rá.
Fél évvel a történtek után a HVG a következő gyorsleltárt készítette: az ígért jogszabálymódosítás megszületett, a Medico Uno pedig, amely bíróságon támadta meg az OGYI határozatát, továbbra is az OEP által támogatott generikus készítmények egyik nagy szállítója. A 2006-os gyógyszerforgalmazási törvénynek az eset után átírt paragrafusai szerint 2011. július 1-je óta a medicinák gyártói és forgalmazói kötelesek az időközben a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (Gyemszi) fennhatósága alá került OGYI-nak bejelenteni, hogy hol, milyen rendezvényt, mekkora összeggel támogatnak. A kedvezményezettek nevét és azt a magyarázó szöveget sem spórolhatják le a bejelentőlapról, hogy mi indokolja a cég nagyvonalú döntését.
Hogy ennek ellenére miért nincs minden rendben az orvosutaztatásokkal, az e heti HVG-ben olvashatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.