2011. szeptember. 14. 21:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 14. 21:29 Gazdaság

"Görögország jövője az euróövezeten belül van"

Görögország jövője az euróövezeten belül van - ebbéli véleményének adott hangot Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia államfő azon a telefonkonferencián, amit Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnökkel hármasban folytattak szerdán este.

A német kormány szóvivője szerint ugyanakkor a két európai vezető hangsúlyozta: elvárják az athéni kormánytól, hogy szigorúan és hatékony módon léptesse életbe azokat a megszorító intézkedéseket, amelyeket a júliusban jóváhagyott legutóbbi mentőcsomag feltételeként szabott a nemzetközi pénzügyi közösség.

"Ez az előfeltétele annak, hogy a hitelcsomag további részleteit megkapja Görögország" - hangsúlyozta Steffen Seibert. Hozzátette: "A görög miniszterelnök megerősítette kormányának teljes eltökéltségét arra, megteszi az összes szükséges intézkedést, hogy ígéreteit a maguk teljességében átültesse a gyakorlatba". Ez egyébként annak a feltétele is, hogy a görög gazdaság fenntartható növekedési pályára álljon - mondta Seibert.

Hasonló szellemben nyilatkozott a görög kormány szóvivője is, aki a megbeszélésekről elmondta: a görög kormány mindenben tartja magát takarékossági programjához. Az athéni kormányszóvivő is azt emelte ki nyilatkozatában, hogy a telefonkonferencia résztvevői egybehangzóan állították: Görögország az euróövezet elválaszthatatlan része. Merkel és Sarkozy minden olyan vitát elutasított, ami Görögországnak az euróövezetből való kizárására irányul.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.