Gazdaság MTI 2011. szeptember. 08. 15:47

Nem túl sok jót mondott a világgazdaságról az OECD

Romlottak a fejlett ipari országok gazdasági kilátásai az elmúlt három hónap során állapította meg Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OCED) csütörtökön publikált elemzése.

A fejlett országokat tömörítő szervezet lefelé módosította az év második felére vonatkozó előrejelzését: a harmadik negyedévben 1,6 százalékos éves növekedés várható a világ 7 legfejlettebb országában(G7 csoport), a a negyedik negyedévben pedig  mindössze 0,2 százalékos bővülés valószínű.

"Szerte a fejlett világban lassulást tapasztalunk ahhoz képest, ami három hónappal ezelőtt volt" - mondta az adatokat ismertetve Pier Carlo Padoan, az OECD vezető közgazdásza. Sürgette a nemzeti bankokat, hogy tartsák alacsonyan a kamatokat, és álljanak készen egyéb monetáris enyhítő lépésekre.

Pier Carlo Padoan
AP

Az OECD szerint a lassulás különösen Németországban lesz érzékelhető: 2,6 százalékos évesített növekedés várható a harmadik negyedévben, és 1,4 százalékos csökkenés a negyedikben. Az Egyesült Államokban a harmadik negyedévben 1,1 százalék, a negyedikben 0,4 százalékos GDP-növekedés lehet évesítve.

Ugyanakkor az OECD elemzői megjegyezték: nem várható a 2008/2009-eshez hasonló összeomlás, és az előrejelzés is rendkívül sok hibalehetőséget rejt magában, mert rengeteg a bizonytalansági tényező.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.