Segélyből élőket vezetnének vissza a munkába Nagy-Britanniában
A brit kormány olyan támogatási programot dolgozott ki, amellyel olyan embereket szeretnének visszaterelni a munkaerőpiacra, akik megszokták, hogy segélyből élnek.
A kormány minden eddiginél több támogatást ad annak, akinek sikerül a korábban segélyekből élőket visszavezetni a munka világába. A program júniusi bevezetése óta azonban az ebben a feladatban kulcsszerepet betöltő önkéntes szervezetek jelentős támogatástól estek el, mert a projektbe immár a magánszektor is bekapcsolódott – írja csütörtöki számában a Financial Times.
A skóciai Wise Group, amely munkanélkülieknek segít az álláskeresésben, és bevétele erősen függ az állami támogatásoktól, évi 33 millió fontos forgalmából csaknem 20 millió fontot elveszített, továbbá ügyfeleinek harmada is elpártolt tőle, miután két újonnan megjelent magánvállalat egyre nagyobb befolyást szerez a piacon.
"A kormány folyton a nagy társadalomról beszél, de ahogy a dolgok állnak, inkább nagy üzletről van szó" – vélte Bob Wylie, a szervezet szóvivője.
A kormány programjának célja a munkanélküliség hosszú távú csökkentése, két éven keresztül egymillió embert segítenek. A program hétéves időszaka alatt 3-5 milliárd fonttal támogatják az elhelyezkedést segítő szervezeteket és vállalatokat.
A brit statisztikai hivatal a múlt héten bejelentette: júliusban az előző hónaphoz képest 38 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma Nagy-Britanniában, így már 2,49 millió embernek nincs munkája a szigetországban, ami 2010 februárja óta a legmagasabb érték.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.