2011. augusztus. 19. 12:56 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 19. 13:11 Gazdaság

"Hogyan menti meg a kormány a devizahiteleseket?"

Az MSZP szerint a kormány eddig nem reagált érdemben e hét elején nyilvánosságra hozott - a bajba jutott devizahitelesek megmentését célzó - javaslatcsomagjukra, ezért az ellenzéki párt kérdéseket tesz fel a kabinetnek - olvasható a szocialisták pénteki közleményében.

Az MSZP egyebek mellett választ vár arra, hogy a kormány tudomása szerint a kilakoltatási moratórium júliusi feloldása óta hány család került az utcára. A szocialisták azt is tudni szeretnék, hogy hány devizahiteles családot lehetett volna megmenteni az "eltőzsdézett 500 milliárd forintos Mol-részvénycsomagból, az ott eddig elbukott 150 milliárd forintból".

Az ellenzéki párt nem érti, hogy miközben a jelenlegi kormánypártok korábban ellenezték ezt a konstrukciót, miként adósodhattak el devizában olyan fideszes vezetésű városok, mint Debrecen, vagy Budapest V. és VIII. kerülete. Az MSZP arra is választ vár, hogy a kormány vizsgálni fogja-e a fideszes önkormányzatok svájci frank alapú kötvénykibocsátásait is.

Az ellenzéki párt a magáncsőd intézményének esetleges bevezetéséről, az eszközkezelő felállításának időpontjáról és alaptőkéjéről, a 90 napnál régebben tartozó devizahitelesek megsegítéséről, a bankok többletköltségeinek ügyfelekre hárítása elleni tervekről és az eddigi egyeztetésekről is kérdezi a kormányzatot.

A szocialisták benyújtják a parlamentnek a devizahitelesek érdekében kidolgozott kilencpontos javaslatcsomagjukat  - erősítette meg pénteki közleményében az MSZP. A szocialisták tárgyalásokba kezdtek a hitelkárosultak képviselőivel és a bankszövetséggel, továbbá felkérték Simon Gábort, a parlament fogyasztóvédelmi bizottságának elnökét, hogy a testület vizsgálja meg, "milyen módon élnek vissza hatalmukkal a pénzintézetek" - zárul a közlemény.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. január. 15. 13:00

Világmegváltásból a pusztulat felé kanyarodik el az üzleti világ

A következő elnöki ciklus az Egyesült Államokban jelentős változásokat ígér politikai és a gazdasági világban egyaránt. Donald Trump lehengerlő győzelmére már most ugranak a cégek, joggal remélvén, hogy mostantól nem kell drága és macerás környezetvédelmi és szociális inkluzivitási kérdésekkel foglalkozni, hanem Trump filozófiájával összhangban a profitmaximalizálásra koncentrálhatnak.