2011. augusztus. 16. 16:20 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 16. 16:14 Gazdaság

Bizonytalannak érzik jövőjüket az ukránok

Az ukránok többsége úgy érzi, hogy romlott az életszínvonala Ukrajna függetlenségének két évtizede alatt – derül ki egy friss közvélemény-kutatás eredményeiből.

A kutatásba bevont ukránok 87 százaléka a függetlenség második évtizedének végén bizonytalannak érezte a munkahelyét, emellett 83 százalékuk nem bízik a jövőben, 79 százalékuk pedig anyagi helyzetének a romlásáról is beszámolt.

Ugyanakkor a megkérdezettek 34 százaléka szerint az elmúlt 20 évben jelentősen javult a helyzet a lakóhely szabad megválasztásával kapcsolatban, jóllehet csaknem ennyi megkérdezetnek erről a kérdésről ellenkező volt a véleménye – adta hírül kedden a korrespondent.ua ukrán hírportál.

A felmérés adatai szerint a válaszadók 82 százaléka pozitív fejleménynek tartja Ukrajna függetlenné válását, de úgy gondolják, hogy a függetlenséget az állampolgároknak kedvező tartalommal kellene megtölteni. Ukrajna függetlenségét jelenleg a megkérdezettek 23 százaléka látja veszélyeztetettnek, míg 68 százalék nem lát ilyen fenyegetést.

A vizsgálatba bevont ukránok 41 százaléka vélekedett úgy, hogy Ukrajna ma még nem tekinthető teljesen független államnak, 24 százalék viszont függetlennek tartja országát, 28 százalék szerint Ukrajna részben független, részben nem az.

A megkérdezettek túlnyomó többsége, 93 százaléka hazájának tekinti Ukrajnát, 76 százalék ukrán hazafinak vallja magát, 72 százalék pedig büszke ukrán állampolgárságára. A válaszadó ukránok több mint fele, 52 százaléka szükség esetén kész lenne hazája védelmére kelni.

A Research and Branding Group közvélemény-kutatását 2011. július 15-e és 24-e között készítették Ukrajna valamennyi megyéjében és a Krímben, 2006 felnőtt korú személy megkérdezésével, 2,2 százalékos mintavételi hibahatárral.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.