Eladták Nagy-Britannia legdrágább házát, a 300 éves kastélyért 140 millió fontot fizetett egy orosz vevő.
A Park Place nevű műemlék épület Remenham faluban található, Oxfordshire-ben. Az épület több mint 3300 négyzetméter. A francia-olasz stílusban épült kastély egykor II. György angol király fiáé, Frigyes walesi hercegé volt, de az épület korábbi tulajdonosai között volt egy görög hajómágnás és a helyi önkormányzat is, utóbbi iskolát alakított ki benne. A kastélyhoz 80 holdnyi földterület, kisebb műemlékek, házak, istállók és csónakház is tartozik.
A birtokot 2007-ben 42 millió fontért vásárolta meg korábbi tulajdonosa, az összeg akkor a legmagasabb ár volt, amelyet valaha vidéki ingatlanért fizettek az országban. Az akkori tulajdonos később felújíttatta a kastélyt, mielőtt eladta volna.
A 140 millió font, amelyet egy meg nem nevezett orosz vásárló fizetett ki a birtokért, a legnagyobb összeg, amelyért valaha ingatlant értékesítettek Nagy-Britanniában. A rekordot eddig egy London központjában lévő épület tartotta 136 millió fonttal. Ingatlanügynökök szerint a londoni ingatlan némi felújítás után akár 200 millió fontot is érhet. A környéken az elmúlt két hónapban négy lakást adtak el 60 millió font feletti összegért.
Szakértők szerint a rekordösszegű értékesítés azt bizonyítja, hogy a válság ellenére a különösen értékes ingatlanok piaca továbbra is virágzik. Az elmúlt években több nagyon drága ingatlan is gazdát cserélt Délkelet-Angliában, és nincs jele annak, hogy ezt a trendet befolyásolná a gazdasági helyzet. Az ingatlanpiac felső szegmensében található épületeket otthonként és befektetésként is szívesen vásárolják a tehetős vevők, akik közül többen Európa kevésbé stabil gazdasággal bíró déli és keleti országaiból érkeznek. A brit ingatlanpiac többi részén azonban továbbra is stagnálnak az árak.
További részletek a kastélyról itt tekinthetők meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.