Nem veszi meg az OTP a brit bank román leányát
Az OTP és a Royal Bank of Scotland között nem jött létre megállapodás az RBS román leányvállalatának eladásáról.
Pongrácz Antal, az OTP adminisztratív vezérigazgató-helyettese elmondta, az RBS túl magas árat kért a román leánybankjáért, ezért nem jöhetett létre a tranzakció. Ennek ellenére az OTP nem tett le arról, hogy növelje piaci részesedését Romániában, a cél az 5-10 százalék közötti részesedés megszerzése - írja a portfolio.hu a román Ziarul Financiar román gazdasági lapra hivatkozva.
Az OTP tavaly év végén a 17. legnagyobb szereplő volt a román bankpiacon, a mérlegfőösszeg alapján 1,2 százalékos piaci részesedést tudhatott magáénak. 5 százalék feletti részesedéssel az OTP bekerülhetne az első 10 legnagyobb szereplővé a helyi piacon. Pongrácz azt is elmondta, az RBS román leánya 100-150 millió eurót érhet.
Az OTP stratégiája elsősorban az, hogy azokban az országokban növelje piaci részesedését, amelyekben már jelen van. A bank román piaci részesedés azonban alacsonyabb mint más országokban, itt elsősorban akvizíciókkal kíván terjeszkedni az OTP-csoport. Románia fontos a számunkra, emelte ki Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója.
Az OTP továbbra sem zárja ki, hogy ha nem talál megfelelő méretű bankot a román piacon, akkor több kisebb bankot akvirálna, és ezeket vonná össze. Erre már volt példa, hiszen az OTP Szerbiában több pénzintézetet vásárolt, és ezeket integrálta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.