2011. április. 28. 12:49 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 28. 12:36 Gazdaság

A Századvég Gazdaságkutató dolgozhatja ki a távhő-ármegállapítás módszertanát

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. nyerte meg hét pályázó közül a „távhő-ármegállapítási módszertan kialakítása” című pályázatot, amit a Magyar Energia Hivatal írt ki – olvasható a hivatal honlapján.

A 2011. március 18-án kiírt és március 29-én módosított pályázat szerint a vállalási ár nem érheti el a 8 millió forintot. A bírálat során az árat 50 százalékban vették figyelembe, a koncepcióterv minősége, azaz az ellátandó feladatok elvégzésének modellje jelenti a másik 50 százalékot. A hivatal az eredmény ismertetésében az árat nem közölte.

A tender kiírása szerint a nyertes ajánlattevőnek kötelezettséget kell vállalnia a hivatal által átadott üzleti információk titkosságára. A lakosságnak és a külön kezelt intézményeknek a távhő árát az április 15-én hatályba lépett jogszabály a 2011. március 31-i szinten befagyasztotta. A továbbiakban a távhő-szolgáltatási díját és az értékesített hő árát az energiapolitikáért felelős miniszter állapítja meg, azaz hatósági ára lesz csak úgy, mint a földgáz és a villamos energia esetében. A hatósági ár előkészítése a Magyar Energia Hivatal feladata, és a hivatalnak első ízben 2011. augusztus 31-ig kell javaslatot tennie a távhő hatósági árára.

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. 2010 márciusában alakult. Akkor Giro-Szász András, az egyik tulajdonos sajtótájékoztatón azt mondta: a kutatóintézet feladatának tekinti vállalati, ágazati és nemzetgazdasági szintű közgazdasági elemzések, és gazdaságpolitikai értékelések készítését. Heim Péter, aki szintén tulajdonos a társaságban tavaly márciusban úgy vélte, hogy a Magyarországon működő kutatóintézetek nem ötvözik kellőképpen a piaci és elméleti tudást, erre ad választ a Századvég Gazdaságkutató.

A múlt hónapban Századvég Gazdaságkutató Zrt. hirdetmény nélküli tárgyalásos egyszerű közbeszerzési eljárás eredményeként kapott megrendelést hat, egyenként legalább 30 oldalas gazdaságpolitikai elemzésre, nettó 24,3 millió forintért a Fidesz parlamenti frakciójától. A megrendelő tájékoztatást igényelt Magyarország makrogazdasági helyzetéről, a nemzeti fejlesztési stratégia megvalósításának lehetséges irányairól és változásairól. A tanulmányokban a kormányzati gazdaságpolitika részletes elemzését várt el a frakció, olyat, amely kitér a költségvetés döntések következményeire, illetve az adópolitikára is.

zöldhasú
Hirdetés