2011. április. 04. 10:55 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 04. 10:53 Gazdaság

Csőd közeli helyzetben a harkányi gyógyfürdő

Csőd közeli helyzetbe került a Harkányi Gyógyfürdő Zrt., és csak a hitelezőkön múlik a cég felszámolásának megindítása - írta az Új Dunántúli Napló szombaton.

A lap értesülései szerint a Baranya megye legnagyobb fürdőlétesítményét üzemeltető, városi többségi tulajdonú cég gazdálkodási nehézségei főként abból fakadnak, hogy több tételben kölcsönt nyújtott az önkormányzatnak. Ebből és egyebek mellett az elmaradt közüzemi díjakból fakadó kintlévőség összege ma már 350 millió forint, a fizetési határidő pedig tavaly decemberben lejárt. A cég pénzügyi helyzetét tovább rontja, hogy az elmúlt években kötött bérleti szerződések rendezetlenségéből fakadóan további több tízmillió forintra is hiába vár.

A kintlévőségek összege elegendő lenne az adóhatóság és több beszállító felé fennálló több százmillió forintos tartozás rendezésére, ám a legnagyobb adós, a szintén forráshiánnyal küzdő város belátható időn belül nem tudja rendezni adósságát. A kialakult helyzetben csak a hitelezőkön múlik, hogy a lejárt követelésekre hivatkozva kezdeményeznek-e felszámolási eljárást a cég ellen. A felszámolás nemcsak a cégre, hanem a városra nézve is komoly következményekkel járna. A Harkányi Gyógyfürdő Zrt.-t legutóbb hatmilliárd forintra értékelték, a mai magyar gyakorlat szerint az eljárásban ennek a töredékéért is kivásárolhatják a vállalatot, ráadásul az önkormányzat elveszítené a gyógyvíz hasznosításának jogát is - írta a lap.

Schwarcz Tibor, a cég közelmúltban kinevezett új vezérigazgatója azt mondta: gőzerővel folyik a társaság gazdasági stabilizálása. Az ő feladata, hogy a cég érdekeit szem előtt tartva "kezelje a helyzetet", és megtalálja a legkedvezőbb megoldást - olvasható a baranyai napilapban.

zöldhasú
Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.