Gyengüléssel nyitott Nyugat-Európa
A vezető indexek gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a meghatározó nyugat-európai tőzsdéken.
A befektetőket elsősorban az nyugtalanítja, hogy Portugália a kormányfő lemondásával egyre közelebb sodródik ahhoz a helyzethez, amelyet már csak egy nemzetközi mentőcsomaggal lehet kezelni. Ebben az a kockázatos, hogy ha Portugália után újabb állam is támogatást igényelne az uniós válságkezelő alapból, akkor az hamar kiürülhet - világította meg a befektetők aggodalmának forrását Mike Lenhoff, a Brewin Dolphin vezető elemzője a Reutersnek.
A pénzügyi szektor részvényeit csütörtökön az is gyengítette, hogy a Moody's egyszerre 30 spanyol bankot minősített le, a STOXX Europe 600 bankindex így 0,6 százalékkal gyengült nyitáskor. A térség tőzsdéinek teljesítményét összefoglalóan mutató FTSEurofirst 300 index 0,3 százalékkal 1109,24 pontra gyengült.
A vezető mutatók Londonban, Frankfurtban és Párizsban is csökkenéssel kezdtek. Nagyjából egy óra után a FTSE100 londoni index 0,37 százalékos gyengüléssel 5817,50 ponton, a frankfurti DAX 0,48 százalékos eséssel 6837,06 ponton, a párizsi CAC40 0,24 százalékos gyengüléssel 3923,08 ponton állt. A líbiai háború ötödik napjának reggelén az olaj drágult. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára 8 centtel 115,55 dollárra, a West Texas Intermediate (WTI) ára pedig 29 centtel 106,04 dollárra emelkedett.
A portugál miniszterelnök lemondásával tovább mélyülő euróövezeti adósságválság miatt az euró gyengült, csütörtök délelőtt egy euró 1,4103 dollárt ért, a szerda délelőtti 1,4213 dollár után
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.