Kisebb és nagyobb bútor- és barkácsboltok is is csatlakoztak a Szép-kártyát elfogadó helyekhez, csak az OTP-vel 50-en szerződtek már.
Január 1-től immár lakásfelújításra is lehet költeni a Széchenyi pihenő (Szép) kártyákra utalt összegekből, persze nem mindegy pontosan mennyit, és kinek fizetjük, amiről itt írtunk korábban.
A lehetőségre igyekeznek rá is repülni a boltok, hiszen a vonatkozó jogszabály alapján azok mind elfogadhatják majd a kártyát, akik a következő kereskedelmi tevékenységgel foglalkoznak:
- vasáru-, építőanyag-, festék-, üveg-kiskereskedelem (TEÁOR’25 47.52., kivéve a szaunák, úszó- és masszázsmedencék kiskereskedelmét)
- bútor, világítási eszköz, edény, evőeszköz és egyéb háztartási cikk kiskereskedelem (TEÁOR’25 47.55-ből a bútorok, világítástechnikai eszközök értékesítése)
- iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem (TEÁOR’25 47.12., kivéve ruházati cikkek, kozmetikumok, ékszerek, játékok, sportcikkek)
- szőnyeg, fal-, padlóburkoló kiskereskedelem (TEÁOR’25 47.53-ból a fal- és padlóburkolatok kiskereskedelme).
Ehhez azonban szerződést kell kötniük a kártyát kibocsátó bankokkal, a Bank360 szerint az OTP és az MBH Bank már tavaly karácsony előtt elindította a szerződéskötési lehetőséget, és a K&H-hoz is folyamatosan érkeznek be az új szerződések január 1-től. Azt is összeszedték, mely nagyobb üzletekben lehet majd előrántani a Szép-kártyát, amikor kicsengetnénk az új csempe vagy az új gardróbszekrény árát:
- OBI
- Diego
- RS Bútor.
Ez azonban nem a teljes lista, ami folyamatosan bővül, az OTP-vel például január első hetében már 50 kereskedő szerződött. Az elfogadóhelyekről érdemes a bankok vonatkozó oldalain tájékozódni:
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.