2011. március. 07. 08:24 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. március. 07. 08:23 Gazdaság

Rossz hírt kaptak a frankhitelesek

Az árstabilitás biztosítása érdekében közép távon emelni kell az alapkamatot - jelezte egy minapi interjúban a svájci jegybank alelnöke, Thomas Jordan. A központi bank március 17-i ülésén még nem várható kamatemelés, ám a kamatemelési várakozások érzékelhető erősödése egyáltalán nem jó hír a magyarországi frankhitelesek számára - írja a portfolio.hu.

A svájci központi banknak (SNB) közép távon emelnie kell az alapkamatot az árstabilitás biztosítása érdekében - nyilatkozta Thomas Jordan a Reuters tudósítása szerint. A hírügynökség beszámolója megjegyzi, hogy az SNB alelnökének kijelentése is megerősíti azokat a piaci nézeteket, miszerint már nincs messze az első svájci kamatemelés.

A jelenlegi piaci árazások alapján biztosra vehető a szeptemberi szigorító lépés, ám az elmúlt időszakban bekövetkezett események nyomán már az esetleges júniusi kamatemelés esélye is növekedett. A magyarországi frankhitelesek számára egyáltalán nem jó hír, hogy a legutóbbi jelzések szerint inkább előbb érkezik az első svájci kamatemelés, mint utóbb - írja a portfolio.hu.

A hosszabb futamidejű devizahitelek kapcsán a törlesztő részletek sokkal inkább a kamatlábakra, mint az árfolyamra érzékenyek. Fontos azonban hozzátenni, hogy a magyarországi kereskedelmi bankok az eddigi hitelárazásaikban tartottak némi "puffert", emiatt nem feltétlenül kell azonnal reagálniuk az emelkedő külső kamatkörnyezetre - tette hozzá a híroldal.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.