2011. február. 16. 21:13 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 16. 20:59 Gazdaság

Tunézia és Egyiptom nem kért IMF-hitelt

Bár az egyiptomi és tunéziai események negatívan érintik a két ország gazdasági növekedését, egyelőre egyik ország sem kért IMF-hitelt - közölte szerdán az IMF közel-keleti igazgatója.

Maszud Ahmed szerint a legnagyobb hatással az lesz a két gazdaságra, hogy az idegenforgalom és a működőtőke-befektetések visszaesnek. Bár egyelőre sem Tunézia, sem Egyiptom nem jelezte, hogy szüksége lenne az IMF segítségére, de ha lenne ilyen kérés, az IMF kész segíteni - hangsúlyozta.

Tunéziában az idegenforgalom a GDP 6 százalékát adja, a működőtőke-beáramlás pedig tavaly a bruttó hazai termék 4,5 százalékának felelt meg. Tunéziában a kormány 2-3 százalékos idei növekedési előrejelzése továbbra is tarthatónak látszik - jelentette ki Maszud Ahmed. Egyiptom várható idei gazdasági növekedésével kapcsolatban az IMF-igazgató nem bocsátkozott jóslatokba.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.