Gyenge nyitás után tovább süllyedtek az európai tőzsdeindexek
Veszteséggel kezdtek, majd a kereskedés első óráiban tovább gyengültek a főbb európai tőzsdeindexek csütörtökön.
A kereskedés kezdete után másfél órával a londoni FTSE-100 index 0,72 százalékos veszteséget mutatott, miután 0,28 százalékkal nyitott mínuszban. A frankfurti DAX index veszteségét ezalatt 0,02 százalékról 0,47 százalékra, a párizsi CAC-40 pedig 0,17 százalékról 0,85 százalékra növelte.
A Stoxx Europe 600 index, a vezető európai részvények árfolyamát követő mutató 0,6 százalékos, az FTSEurofirst 300 index pedig 0,9 százalékos veszteségben állt a kereskedés kezdete után másfél órával.
A csökkenő árfolyamú részvények csoportját a pénzügyi papírok vezetik. A Credit Suisse a várakozásoktól elmaradó negyedik negyedéves eredményről számolt be, csökkentette osztalékát és rontott eredmény kilátásán.
A The Stoxx Europe 600 index banki részindexe 1,4 százalékkal gyengült, a Credit Suisse papírja pedig 2,7 százalékkal. A Societe Generale 1,1 százalékkal, a BBVA 1,2 százalékkal gyengült.
A Deutsche Börse viszont erősödött, mégpedig az Euro Stoxx 50 index papírjai közül a legnagyobb mértékben, 3,4 százalékkal. A Deutsche Börse és a NYSE Euronext előrehaladott egyesülési tárgyalásokat folytat. Az egyesülés megvalósulásával a világ legnagyobb pénzügyi tőzsdéje jöhet létre.
Gyengültek az energiaipari részvények, a BG Group árfolyama 1,4 százalékkal csökkent.
A Diageo szeszipari konszern részvénye 4,2 százalékkal gyengült a várakozásoktól elmaradó eredmény beszámolójának és az ezt követő besorolás rontásnak köszönhetően.
Gyengültek a légitársaságok részvényei is, mivel szerdán este az Air France-KLM eredményének várható csökkenésére adott ki figyelmeztetést. A Lufthansa részvénye Frankfurtban három százalékkal, az International Airlines Group Londonban 3,7 százalékkal gyengült. Az Air France-KLM részvénye Párizsban nyolc százalékkal esett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.