2011. január. 20. 12:52 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 20. 12:46 Gazdaság

Átadta ajánlásait a magyar elnökségnek a Transparency International

A TI azt szeretné, hogy vizsgálják felül azt a jogszabályt, amely arról rendelkezik, hogy biztosítani kell az uniós intézményeik dokumentumainak nyilvánosságát, és el kell érni, hogy a polgárok valóban megismerhessék a nevükben meghozott döntések hátterét.

A korrupció még mindig komoly problémát okoz az unióban, ezért fontos, hogy az ellene folytatott küzdelem szerves része legyen az EU szakpolitikáinak - mondta Jana Mittermaier, a Transparency International (TI) brüsszeli uniós irodájának vezetője csütörtökön Budapesten. A TI azt követően tartott sajtótájékoztatót, hogy a Külügyminisztériumban átadták ajánlásaikat a magyar elnökségnek. Jana Mittermaier üdvözölte, hogy a minisztériumban meghallgatták a javaslataikat.

Felvetéseik közül egyebek mellett kiemelte, hogy vizsgálják felül azt a jogszabályt, amely arról rendelkezik, hogy biztosítani kell az uniós intézményeik dokumentumainak nyilvánosságát, és el kell érni, hogy a polgárok valóban megismerhessék a nevükben meghozott döntések hátterét. Földes Ádám, a TI magyarországi tagozatának vezetője kijelentette: átfogó, európai korrupcióellenes stratégiát kell kidolgozni. A magyar elnökség nyitott az együttműködésre - tette hozzá.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.