2011. január. 20. 18:19 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 20. 18:21 Gazdaság

Helyzetbe hoznák a kkv-kat a magyar EP-képviselők

A kis- és középvállalkozások (kkv) helyzetbe hozásának fontosságát hangsúlyozták magyar képviselők az Európai Unió versenypolitikájáról az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén csütörtökön lefolytatott vitában.

Herczog Edit (MSZP) felszólalásában úgy vélte: "Európa gazdasági növekedése a GDP és a foglalkoztatás gerincét adó kkv-k helyzetbe hozásán múlik, ezért a kis- és középvállalkozások számára segítséget nyújtó, és hasznos versenyszabályokat kell megfogalmazni, különös tekintettel a közbeszerzésekre". Hozzátette: kategorikusan nem szabad megengedni, hogy a protekcionista gazdasági beavatkozások kiszorítsák az egészséges versenyből az innovatív kkv-ket.

A versenyszabályok érvényesítésének elmulasztása csak mélyíti és elnyújtja a válságot - emelte ki Herczog Edit a témáról kiadott közleménye szerint.

Pelczné Gáll Ildikó (Fidesz) szintén azt hangsúlyozta, hogy "a kis- és középvállalkozások szerepe megkerülhetetlen az európai gazdaság számára, a foglalkoztatás növelése érdekében ezért az uniós versenypolitikában a kkv-kra különös figyelmet kell fordítani". Kiemelte, hogy a valamennyi ágazatban érvényesülő, egyenlő versenyfeltételekre épülő uniós versenypolitika a foglalkoztatás növelésének előfeltétele, ezért a munkahelyteremtés érdekében a területen nagyobb koordinációra van szükség.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.