Tokió segített Budapestnek is
A BUX, csakúgy, mint valamennyi nyugat-európai tőzsde benchmarkja, emelkedéssel zárta a január 11-i kereskedést, miután a japán „beavatkozás” hírére enyhültek az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak.
A BÉT vezető indexe a január 11-i kereskedést 22 260,32 ponton zárta, 106,69 ponttal (0,48 százalékkal) a hétfői záróérték fölött.
A Mol, amely öt óra előtt néhány perccel még mínuszban járt, 21 750 forinton zárt, ami 100 forintos emelkedést jelent. Forintra ugyanennyivel drágult a Richter is, amelyre az utolsó kötések 43 600 forinton születtek. A Magyar Telekom részvényárfolyama 1 forinttal, 550 forintra kúszott fel, az OTP 0,78 százalékkal lett drágább, ami 5270 forintos záróárat jelent.
Egymilliárd forint feletti forgalmat csak az OTP és a Mol tudott elkönyvelni: a bankpapírok 6,9 milliárd forint, az olajipari részvények 2,9 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
Az európai tőzsdék (is) döntően a japán pénzügyminiszter bejelentésének köszönhetik a pluszokat: országa vásárolni fog azokból a kötvényekből, amelyeket a problémás eurózóna-tagállamok kisegítésére létrehozott uniós keret részeként bocsátottak ki. A hét elején Kínából is érkeztek hasonló – bár kevésbé konkrét – hírek. További részletek itt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.