2010. december. 21. 16:30 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2010. december. 21. 16:22 Gazdaság

Becsődölt az Aeroviva: eddig közel 500 kárbejelentés

Eddig 450-500 kárbejelentés érkezett az utazásszervező társaság kártérítési kötelezettségét vállaló QBE Insurance (Europe) Limited Magyarországi Fióktelepére. Ők azok, akik befizettek valamilyen utazásra, de biztosan itthon maradnak.

Továbbra sem tudni, rekedt-e külföldön valaki a hétfőn bedőlt Aeroviva Utazási Iroda ügyfelei közül. Annyit viszont már bizonyos, hogy eddig 450-500 kárbejelentés érkezett az utazásszervező társaság kártérítési kötelezettségét vállaló QBE Insurance (Europe) Limited Magyarországi Fióktelepére. Ők azok, akik befizettek valamilyen utazásra, de biztosan itthon maradnak.

Dénes Attila, a QBE vezérigazgatója a Független Hírügynökségnek kedden elmondta: délelőtt egyeztetést kezdeményeztek az Aerovivával a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatalnál. A megbeszélésen a cég jogi képviselője jelent meg, de nem mondott semmit. Az utaslistát sem vitte magával, ami pedig a legfontosabb lett volna, hiszen ebből derülne ki, hányan tartózkodnak jelenleg külföldön az iroda partnerei közül, illetve hányan fizettek be valamilyen nyaralásra.

Az utazásszervező iroda honlapján olvasható közlemény szerint a menetrend szerinti Aeroviva repülőjegyek továbbra is érvényesek, oda- és visszaútra is. A társaság arról is biztosított mindenkit, hogy minden külföldön lévő utasuknak érvényes a jegye, mindenki hazatérhet. Külföldről eddig kárbejelentés nem is érkezett. A QBE most az itthon maradottakra fókuszál, az ő kárbejelentéseiket gyűjti össze.

Az Aeroviva képviselői arra kivatkoznak, azért nem tudják átadni az utaslistát, mert a bérbeadó nem engedi be őket az irodájukba, de azt ígérték, januárban minden információt átadnak - közölte a QBE vezérigazgatója. Az Aeroviva 494 milliós vagyoni biztosítékkal rendelkezett.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.