Feketén árulták a szennyezett, hamis mézet
A Magyar Nemzet keddi számában azt írja: egy magyar–német vegyes vállalat tulajdonosa és ügyvezetője irodájában pult alól, számla és nyugta nélkül, címkével ellátatlan kis vödrökben árul különböző mézeket Gödöllőn. A lap szerint a termékek közül több antibiotikum-szermaradványokkal volt súlyosan szennyezett.
Az eladó, Fazekas Gyula, akit a napokban váltottak le a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének elnöki székéből - írta a lap.
A riportban a Magyar Nemzet arról számol be, hogy a Hír Televízió Panaszkönyv című műsorában is bemutatott rejtett kamerás felvételeken a vásárlás lesújtó helyszínéről és körülményeiről számoltak be. A vásárolt mézeket egy németországi laboratóriumba küldték. Két méz esetén - ahogy fogalmaztak - lesújtó eredmények érkeztek.
A virágmézben trimetropin nevű szulfonamid antibiotikum-szermaradványból több mint 12-szer, a szulfadimetoxinból pedig több mint 22-szer nagyobb mennyiséget találtak, mint a vizsgálati érzékenységi határ. Az akácmézben is meghaladták ezek az értékek a küszöböt.
Bognár Lajos helyettes államtitkár kijelentette: a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalnak és a társhatóságoknak ki kell vizsgálniuk az ügyet, mert a rejtett kamerás felvételen látottak több bűncselekmény elkövetésének gyanúját is felvetik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.