2010. november. 08. 16:59 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 08. 16:54 Gazdaság

OECD: a világban felemásak a növekedési kilátások

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hétfőn nyilvánosságra hozott elemzése szerint Magyarország 2009 decembere óta gyorsuló növekedési pályán van.

A világ vezető gazdaságai eltérő növekedési pályán vannak, így Brazília és Kína bővülése lassulhat, míg Németországé, Amerikáé, Japáné és Oroszországé tovább gyorsulhat - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hétfőn nyilvánosságra hozott elemzéséből. Magyarország 2009 decembere óta gyorsuló növekedési pályán van.

A párizsi székhelyű szervezet saját 33 tagországára vonatkozó gazdasági aktivitást személtető szeptemberi összetett konjunktúramutatója 102,8 pont volt, negyedik hónapja változatlan. Ez a fejlett országok stabil növekedését jelzi, és nem valószínű hogy visszaesnének a recesszióba - vélte az OECD. A legfejlettebb hét országban (G7) eltérő mozgás tapasztalható. Miközben a gazdasági aktivitás nőtt augusztushoz képest az Egyesült Államokban, Németországban és Japánban, csökkent Kanadában, Franciaországban, Olaszországban és Nagy-Britanniában.

Hasonló kép alakult ki a vezető fejlődő országokban is: a szeptemberi mutató nőtt Oroszországban, csökkent viszont Brazíliában, Kínába és Indiában. Magyarország immár a 11. egymást követő hónapban mutatott fel 100 pont feletti növekedést (szeptemberben 103,5), s tartja az expanziós pályáját. A Magyarországra vonatkozó adat 2009 februárjában volt a legalacsonyabb szinten, 87 ponton.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.