2010. november. 08. 08:45 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 08. 12:07 Gazdaság

Cséfalvay: a válságadók kivezetése után „a gazdaság újra szárnyalni fog”

A kormány tartja magát az államháztartási hiánycélhoz, a versenyképesség érdekében pedig fel kell számolni a bürokráciát és le kell faragni az adókat – mondta a Magyar Hírlapnak adott interjújában Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára.

Az interjúban Cséfalvay Zoltán kiemelte, hogy lakosság helyett inkább a teherviselésre képes ágazatokra vetettek ki válságadót. Az államtitkár szerint a globális cégek összességében jól járnak, hiszen több pénz marad az embereknél, amit döntően fogyasztásra fognak költeni.

"Az idei 3,8 és a jövő évi három százalék alatti hiányhoz tartjuk magunkat. A büdzsé mínusza a jövő adóssága, s ezt nem lehet másképp fedezni, mint magas adókkal. Ezzel viszont nem leszünk versenyképesek. Ezért kell a hiányt betartani, a bürokráciát felszámolni, az adókat pedig lefaragni. Utóbbi kettő a gazdaságpolitikánk második pillére. Ezekkel a lépésekkel Magyarország újra a régió éllovasa lesz" - mondta Cséfalvay Zoltán a hiánycélokról. Hozzátette, hogy a jelentős mértékű adócsökkentés beindítja a gazdaságot, "így mire 2013-ban kivezetjük a válságadókat, a gazdaság újra szárnyalni fog".

A fejlesztési irányokkal kapcsolatban Cséfalvay Zoltán elmondta, hogy a fel nem használt, le nem kötött uniós források összege 1951 milliárd forint. "Ebből ezermilliárdnyi jut a következő három évben gazdaságfejlesztésre. Nemcsak vissza nem térítendő támogatásban gondolkodunk - mert az nem mindig vezet felelős gazdasági kalkulációhoz -, hanem tőkerészvételben, kedvezményes hitelben, hitelgarancia biztosításában" - mondta a lapnak.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Gergely Zsófia 2025. január. 21. 19:30

Zsolnai Endre, a Mikulásgyár főszervezője: „Kirakatország vagyunk, Majomország”

„A Mikulásgyár lett szerelem helyett A szerelem az életemben” – foglalja össze elmúlt 20 évét Zsolnai Endre. Utolsó rendezvénye huszonmilliós mínusszal zárt, és ezt nincs miből kifizetnie, ezért most nem lát komoly esélyt a Mikulásgyár fennmaradására, de még nem mondott le róla végleg. Úgy látja, azért fogytak el a támogatók, mert „mindenki idomul, igazodik, tetőfokára hág az öncenzúra, a szervilizmus, a fortélyos félelem igazgat. Hogy valójában nincs szolidaritás”. HVG-portré.