BÉT: szerény emelkedés jöhet a szerdai kereskedésben
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 88,71 pontos emelkedéssel, 23.562,07 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,38 százalékkal erősödött.
Gabler Gergely, az Erste Bank elemzője úgy értékeli, hogy visszafogott emelkedés várható a részvénypiacon, a nemzetközi hangulat meglehetősen jó, a befektetők alapvetően a japán jegybank beavatkozására figyelnek.
A japán pénzügyminiszter magyar idő szerint szerda hajnalban jelentette be, hogy a kormány erőteljes jeneladással beavatkozott a devizapiacon – hat év után először –, a befektetők megrohanták a részvényeket. A nap elején a jen még újabb 15 éves csúcsra emelkedett a dollárral szemben, majd a beavatkozás nyomán 2,35 százalékkal visszaesett, 85,03/dollárra a kedd esti 83,08/dollárról. A jen mint menedékvaluta a világgazdasági kilátások romlása miatt erősödött az utóbbi hónapokban, mert a befektetők nem vártak beavatkozást a kormány részéről.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír elemzője szerint bár van pozitív hatása a japán jegybank beavatkozásának, ez nem terjed át Magyarországra. Szerdán több makrogazdasági adatot is közzé tesznek az Egyesült Államokban, amelyek befolyásolhatják a részvénypiaci kereskedés menetét.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 58,02 pontos, 0,25 százalékos emelkedéssel, 23.473,36 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott, a Mol és az OTP gyengült, míg a Magyar Telekom és a Richter árfolyama emelkedett az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 200 forinttal, 0,89 százalékkal 22.300 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények 24 forinttal, 0,48 százalékkal gyengültek, és 5.001 forinton zárták a kereskedést 8,5 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 15 forinttal, 2,16 százalékkal 708 forintra emelkedett, forgalma 1,8 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 680 forinttal, 1,44 százalékkal 47.945 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.