2010. július. 19. 11:20 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 19. 11:56 Gazdaság

Szlovákiának is rossz hír az IMF-küldöttség távozása

Pozsony számára is rossz hír, hogy a Nemzetközi Valutaalap küldöttsége idő előtt távozott Magyarországról − írja a Sme című szlovák liberális napilap hétfőn vezércikkben.

Az újság szerint "a világ" egész egyszerűen továbbra sem hiszi el azt, amit a magyar választók (és a görög tüntetők) hisznek: hogy az állam hosszú ideig többet fizethet állampolgárainak, mint amilyenek a bevételei, valamint azt, hogy Orbán Viktor intézkedéseivel megoldhatók a magyar gazdaság komoly problémái.

"Ez a mi (Szlovákia) számunkra sem jó" − vélekedik a lap. Szerinte nemcsak azért, mert Orbán "a jó gazdálkodásra való képtelenségét" − akárcsak korábban a szlovák Robert Fico − nacionalizmussal próbálja meg majd eltakarni, hanem azért is, mert a szlovák és a magyar gazdaság nagyon össze vannak kötve, s a magyar gazdaság folytatódó válsága Szlovákia számára is veszteséget jelent.

A független Pravda úgy látja, hogy a kétharmados választási győzelemmel Orbán Viktor szinte "megrészegült a hatalomtól", a parlamenti demokrácia valamiféle rendi átalakítására törekszik, de az ország legfőbb problémájával, a nehéz gazdasági helyzettel szinte nem is foglalkozik.

"Magyarország totális ’Orbánlanddé’ való átalakításáról álmodott álmából talán felébreszti a Nemzetközi Valutaalap világos üzenete: nagyobb mértékben kell takarékoskodnotok, mert különben nem fizetjük ki a hitel hátramaradó részét" − írja a lap.

Ha Orbán nem akarja, hogy az euró árfolyama 300 forint fölé emelkedjen, s a magyarok által felvett hitelek megdráguljanak, azonnal lépnie kell. Végül is egyetlen előző kormánynak sem volt olyan magas a bizalmi indexe, mint ennek a kormánynak − zárja jegyzetét a Pravda.

 

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.