Simor: a kormány nem egyeztetett a jegybankelnöki fizetésről
Simor András szerint a jegybank elnökének fizetéséről szóló törvénymódosításról a kormány előzetesen nem egyeztetett a Magyar Nemzeti Bank vezetésével, így a fizetésével kapcsolatban az önkéntes lemondás lehetőségéről nem lehet beszélni.
"A kormány anélkül nyújtotta be a törvénymódosítást a parlamentnek, hogy egyeztetett volna a jegybanki vezetéssel", itt a kormány részéről nyomásgyakorlás történt − emelte ki Simor András. Az elnök szerint itt nem arról van szó, hogy hány millió a jegybankelnök fizetése, hanem arról, hogy a személyi ügyekben sérül a jegybank függetlensége, mert a jegybanki vezetés mandátuma közben akarják megváltoztatni a javadalmazást.
A Fidesz-frakció viszont arra kéri a kormányt, hozza meg azokat az intézkedéseket, amelyek alapján Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke már szeptemberben nem kapja meg a több mint nyolcmillió forintos fizetését - közölte Lázár János a parlamentben tartott hétfői sajtótájékoztatóján.
A Fidesz frakcióvezetője gyermekded megközelítésnek nevezte azt, hogy a nemzetközi szervezetek azért lennének Budapesten, hogy Simor András bére mellett kiálljanak. Mint mondta, reméli, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió a magyar embereket akarja megsegíteni, s nem "silányul egy bankelnöki érdekvédelmi szervezetté vagy egy szakszervezeti mozgalommá".
Lázár János elmondta, a kormánypárti képviselőcsoport arra is kéri a kabinetet, utasítsa vissza azokat a parlamenti kezdeményezéseket, amelyek a pénzügyi tárgyú törvények visszavonására vagy "parkoltatására" vonatkoznak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.