Először kapott börtönbüntetést a válság miatt egy német bankár
Németországban első ízben ítéltek el egy magas beosztású bankárt a pénzügyi válságban játszott szerepéért.
Az 59 éves Stefan Ortseifent a válság által elsőként térdre kényszerített német bank, az IKB egykori vezetőjét szándékos piaci manipuláció miatt tízhavi felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a düsseldorfi tartományi bíróság. Ezen kívül 100 ezer euró megfizetésére kötelezte.
Az indoklás szerint Ortseifen a 2007. július 20-án közzétett beszámolóban a valóságosnál jobb képet festett a bank helyzetéről, egyebek mellett azt állítva, hogy bankot mindössze "egyszámjegyű milliós nagyságrendben" érintette a válság, holott ez a milliós összeg legalább három számjegyű volt. Ennek köszönhetően jelentősen nőtt a pénzintézet részvényeinek az árfolyama. Egy hét múlva viszont csődöt jelentett a bank, s csak az adófizetők pénzéből tudták megmenteni. Mintegy 10 milliárd euróval töltötték fel az IKB tőkéjét. Az IKB a német állami fejlesztési bank (KfW) 38 százalékos tulajdonában lévő kisvállalati hitelező pénzintézet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.