2010. július. 13. 14:20 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 13. 13:58 Gazdaság

Túljegyezték a görög kincstárjegyeket

Görögország könnyedén értékesítette 1,625 milliárd eurónyi 26 hetes futamidejű kincstárjegyeit kedden.

Görögország először adott el kincstárjegyeket azóta, hogy az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) gigantikus méretű segélycsomagot hagyott jóvá az országnak májusban. A hozamok azonban továbbra is magasak. A hozam 4,65 százalék lett, tíz bázisponttal magasabb az áprilisi hasonló lejáratú kincstárjegyénél.

Görögország jóval nagyobb költséget fizet, mint több más, szintén költségvetési gondokkal küszködő euróövezeti ország, bár nekik is nőnek a költségeik. Portugália július 7-én kibocsátott kincstárjegyének a hozama 1,947 százalék volt, Spanyolországé pedig 1,5777 százalék, a június 22-én piacra dobott kincstárjegyek után.

Görögország eredetileg 1,25 milliárd euróra tervezte a kincstárjegyek mostani kibocsátását, de befogadta a 375 millió euró túljegyzést. A kincstárjegy eladással részben a július 16-án lejáró adósságpapírokat finanszírozza újra Görögország.
 
A görög államadósság-kezelő központ pénteken azt közölte, hogy Görögország 2012 előtt nem tervez hosszabb, 12 hónapos futamidejű állampapírokat kibocsátani, csak rövidebb lejáratú kincstárjegyeket.

Júliusban összesen 4,56 milliárd eurónyi görög kincstárjegy jár le. Ebből 2,16 milliárd eurónyi  július 16-án, illetve 2,4 milliárd eurónyi kincstárjegy július 23-án. A sikeres kincstárjegyeladás hatására 4,5 százalékos emelkedésre álltak a görög bankrészvények az athéni értéktőzsdén, röviddel dél után. Ugyanekkor a tőzsde irányadó mutatója 2,5 százalékot erősödött.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.