Oroszország is jóváhagyta az Északi Áramlat megépítését
Az Északi Áramlat gázvezeték megépítését a skandináv államok után az orosz hatóságok is jóváhagyták pénteken. A jóváhagyást átfogó környezetvédelmi hatástanulmányok előzték meg - közölte az Északi Áramlat konzorcium ügyvezetője.
Az orosz-európai cégkonzorcium a tervek szerint jövő tavasszal kezdi meg a 7,4 milliárd euróba kerülő vezeték építését. Az Északi Áramlat Oroszországból szállít majd gázt Németországba 1223 kilométeres nyomvonalon az Északi-tenger alatt. A beruházás kivitelezője az orosz Gazprom vezetésével a német BASF-Wintershall és az E.ON Ruhrgas AG.
Komolyan csökkenti az Európai Unió földgázellátásának potenciális kockázatait az, hogy Svédország és Finnország is megadta az engedélyt az Északi Áramlat földgázvezeték nyomvonalára - áll a Fitch Ratings novemberben kiadott elemzésében.
A legnagyobb európai hitelminősítő elemzése szerint a Gazprom földgázipari csoport - amely 51 százalékos részesedéssel érdekelt a programban -, azzal számol, hogy az ikervezeték évente 55 milliárd köbméter orosz földgázt szállít Németországba. Ez hozzávetőleg a 40 százaléka annak a mennyiségnek, amelyet Oroszország jelenleg Ukrajnán keresztül juttat az EU tagországaiba. A Fitch Ratings felidézi, hogy a skandináv országok éveken keresztül környezetvédelmi aggodalmakat hangoztattak az Északi Áramlat építésével kapcsolatban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.