Kilencezer embert kirúgnak az Opeltől, új igazgató Szentgotthárdon
A General Motorshoz tartozó Opel/Vauxhall vezérigazgatója, Nick Reilly tegnap az Európai Foglalkoztatási Fórum (EFF) képviselőinek engedett első betekintést azokba a tervekbe, amelyek célja, hogy az Opel és a Vauxhall márkákat ismét életképessé és sikeressé tegyék.
Reilly hangsúlyozta, hogy nem hoztak még végleges döntést. A vállalat rövidesen megkezdi az „információmegosztási és konzultációs fázist” az összes részvényesével. „Fenntartható, életképes üzleti tervet kell készítenünk az Opel/Vauxhall számára. Erős most is a verseny és napról-napra keményebbé válik. Csökkentenünk kell a kiadásainkat. Keményen meg kell küzdenünk azért, hogy európai gyártóágazatunk életképességét megőrizzük” – jegyezte meg Reilly.
„Az Opel/Vauxhallnak durván 20 százalékkal kell csökkentenie a gyártókapacitását. Ez nagyjából 9000 munkahely megszüntetését jelentheti Európában” – mondta a vezérigazgató. A vállalat képviselői és az EEF megegyeztek egy munkacsoport létrehozásában, amely eldönti majd, mi legyen a jelenleg bizonytalan helyzetű antwerpeni részleg sorsa. „Minden lehetőséget megvizsgálunk” – mondta a GM európai részlegének feje.
Nick Reilly, az Opel/Vauxhall vezérigazgatója. Összehúzzák magukat © AP |
Az állami támogatásokról Reilly megjegyezte, hogy nagyjából 3,3 milliárd euró volt szükséges az Opel/Vauxhall cég átstrukturálásához, hogy a vállalat jövőre is át tudja vészelni a gazdasági válságot, és hogy be tudjon fektetni új termékek és gyártósorok kialakításába, s előre tudjon lépni. A GM természetesen kiveszi a részét a fenti összeg finanszírozásából, de számít az alkalmazottak támogatására, és reménykedik benne, hogy kormánysegélyekhez is hozzájut.
Sajtóhírek szerint a németországi gyárak bezárást elvetette a GM. A szentgotthárdi üzem jövőjéről nincs új információ, csak annyit tudni, hogy a részleg élére Solt Tamás személyében a napokban új igazgató érkezett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.