Tőzsdére megy Járai biztosítótársasága – már Martonyi is bevonva
Jövő év végéig, néhány 10 millió eurónyi új részvény kibocsátásával a Budapesti Értéktőzsdére megy a CIG Pannónia Életbiztosító Zrt. – közölte Járai Zsigmond felügyelőbizottsági elnök csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.
A szerdai rendkívüli közgyűlésén változtatta meg a CIG Közép-európai Biztosító Zrt. a nevét CIG Pannónia Életbiztosító Zrt.-re, és döntött zártkörű 10 millió eurós tőkeemelésről is – ismertette a közgyűlés másik határozatát Járai Zsigmond.
A zártkörű részvényjegyzésben az eddigi tulajdonosok, valamint az általuk ajánlottak vettek részt. Ők a 10 millió euróra meghirdetett jegyzésre eddig 16 millió eurós igényt jelentettek be. Az új részvények árának 70 százalékát december 15-ig, a maradékot a jövő év február végéig kell befizetni.
A rendkívüli közgyűlés felhatalmazta a biztosító igazgatóságát arra, hogy 2010 végéig alakítsa nyilvános részvénytársasággá a céget, és a jövő év végéig vezesse be a Budapesti Értéktőzsdére (BÉT-re). Az ehhez szükséges tanácsadót a napokban választja ki a társaság.
Járai Zsigmond jó piaci körülmények esetén elképzelhetőnek tartotta a jövő tavaszi tőzsdére vitelt is, míg rossz piaci viszonyok esetén a jövő év végére tette annak időpontját.
A cél az, hogy néhány tízmillió – 30-40 millió – eurónyi új részvénnyel jelenjen meg a BÉT-en a CIG. A megcélzott befektetői kör sorrendje: magyar magánszemélyek, magyar intézményi befektetők, illetve külföldi befektetők. Ez azonban kis csomag, így jó piaci körülmények esetén 3 év múlva már egy nagyobb, 100 millió eurós újabb csomaggal emelnék a tőkét. Az első kibocsátásnál az árból a CIG jelenlegi ügyfelei 20 százalékos kedvezményt kapnak.
A CIG szerdai közgyűlése személyi kérdésekben is döntött. A felügyelő bizottság kibővült, új tag lett Martonyi János és Vizi Attila. A tőzsdére készülés miatt szétvált az elnök-vezérigazgatói poszt, Horváth Béla csak az elnöki tisztet tölti be a jövőben. A vezérigazgató Gaál Csaba lett.
Horváth Béla elmondta, hogy az életbiztosítási piac felét kitevő befektetési egységekhez kötött – unit-linked – biztosításokból a CIG részesedése a harmadik negyedévben 17 százalék. Ebben az időszakban 1,2 milliárd forintos állománnyal bővültek.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.