2009. szeptember. 21. 11:17 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 21. 10:49 Gazdaság

Németországban tovább javul a gazdaság, de a jövő bizonytalan

Németországban a mostani, harmadik negyedévben is tovább gyógyult a gazdaság, de még bizonytalan, vajon a számok „alapvető és fenntartható javulásról” tanúskodnak-e.

„A legtöbb ipari mutató még mindig alacsony szintet jelez, vagyis a gazdaság termelőkapacitása egyértelműen kihasználatlan marad a belátható jövőben” – olvasható a német pénzügyminisztérium hétfőn megjelent havi jelentésében.

A német gazdaság váratlanul 0,3 százalékkal nőtt a második negyedévben az elsőhöz képest, négy negyedévi visszaesés után, rendre negyedéves összehasonlításban. Egész évre a német kormány 5-6 százalékos visszaesésre számít, ez hatvan éve a legrosszabb teljesítménynek ígérkezik.

A havi jelentésben a kockázatok közé sorolták a munkanélküliség várható növekedését. Mostanáig a vártnál kisebb munkanélküliség és az alacsony infláció segítette a lakossági fogyasztást. A bíztató jelek között említették az export növekedését, ez, mint írták, várhatóan folytatódik, azonban „még mindig alacsony szinten”. Júliusban harmadik hónapja nőtt a német kivitel.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.