2009. szeptember. 17. 14:03 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 17. 14:01 Gazdaság

Demján cége Romániában terjeszkedik, de a válság lelassította

A TriGranit számára is nehézséget okoz, hogy a kiskereskedők a kelet-közép-európai térségben egyre kevésbé hajlandóak előre elkötelezni magukat az üzlethelyiség-bérlésekre a majdan megépülő, még csak tervek szintjén létező nagy bevásárlóközpontokban – idézte Török Árpádot, a TriGranit értékesítési főigazgatóját csütörtöki számában a Ziarul Financiar.

A tekintélyes romániai pénzügyi-üzleti napilapnak a menedzser kifejtette: a kereskedők ma már mindaddig nem hajlandók elkötelezni magukat helyiségbérlésre, amíg saját szemükkel nem látják az építkezést.

A cikkben sorra veszik a TriGranit romániai fejlesztéseiről. Így szó esik a 140 millió eurós beruházással épülő üzletközpontról a Fekete-tenger partján fekvő Konstancában. Az építkezés körülbelül egy éves késésben van, akárcsak a cég több más projektje, amely a 25 százalékban tulajdonos osztrák Immoeast pénzalapjából valósulna meg. Ez utóbbi mindenesetre megerősítette, hogy nem mond le konstancai tervéről.

Az újság emlékeztet, hogy a kolozsvári Polus Center a TriGranit első, Romániában tető alá hozott projektje. A központot az Immoeast adta a TriGranit kezelésébe. Az osztrák tulajdonos egyébként tavaly további két bevásárlóközpont üzemeltetését bízta a budapesti székhelyű cégre, nevezetesen a Pitestiben lévő Euromall központot, illetve az aradi Armonia Arad bevásárlóközpontot.

Jövőre a vállalat további három üzemeltetési szerződést készül átvenni, mégpedig a nagybányai Gold Plazáét, a craiovai West Gate központét, valamint a már említett konstancai bevásárló központét.

A TriGranit egyébként már birtokában van azoknak a telkeknek, amelyeken új központokat fognak építeni Brassóban, Galacon, és Bukarestben. A fővárosban tervezett ambiciózus Esplanada-projektet illetően azonban egyelőre a városvezetés térfelén van a labda, ugyanis bizonyos engedélyeztetési eljárások késleltetik a terv beindítását. A kivitelezésről szóló, 2006 májusában aláírt megállapodás értelmében az Unirii negyedben fekvő 10,7 hektáros területen, egymilliárd eurós közvetlen magánbefektetéssel kulturális központot, irodaházakat, bevásárlóközpontot, szállodákat és lakóépületeket foglalna magában a komplexum.

Török Árpád a román lapnak felidézte: a cégnél még a válságjelek előtt drasztikus lépéseket tettek, így a vezetői beosztásban lévők felét elbocsátották, minden országban leépítették az alkalmazottak 25-30 százalékát. A TriGranitnak jelenleg több mint 60 alkalmazottja dolgozik Romániában.

zöldhasú
Hirdetés