Az amerikaiak többsége ellenzi az állami beavatkozást a gazdaságba
Az Egyesült Államok lakosságának többsége ellenzi az állami beavatkozást a gazdaságba egy új felmérés szerint.
A legtöbb amerikai szerint az államnak nem lenne szabad az adófizetők pénzéből megmentenie végveszélybe került magáncégeket, derül ki a Lehman Brothers befektetési bank csődjének első évfordulóján készült kutatásból.
A lakosság 60 százaléka úgy véli, a kormányzati intervenció akkor sem elfogadható, ha csak így lehet megóvni a nemzetgazdaságot a tönk szélére jutott vállalkozás bukásából fakadó károktól, és csak így lehet elkerülni munkahelyek felszámolását. Csupán 38 százalék támogatja az ilyen típusú állami szerepvállalást.
A Nemzetközi Valutalap (IMF) számításai szerint mostanáig több mint 10 ezer milliárd dollárt fordítottak a kormányok világszerte a Lehman bukását követően globális méretűvé terebélyesedett válság megfékezésére.
Az AP hírügynökség és a nemzeti alkotmány központ (National Constitution Center) megbízásából készült felmérést a GfK Roper közvélemény-kutató intézet készítette 1001 amerikai állampolgár megkérdezésével.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.