Richter: megtört a fél éves emelkedő trend
Alig hajszányit változott a BUX csütörtökön a szerdai záráshoz képest, a Richter-esést a Magyar Telekom és az OTP erősödése ellensúlyozta.
A BÉT vezető indexe a szeptember 10-i kereskedést 19 032,99 ponton zárta, 15,00 ponttal (0,08 százalékkal) a szerdai záróérték fölött.
A vezető részvények vegyesen mozogtak. A Magyar Telekom és az OTP erősödött: a távközlési papír 2,4 százalékkal, 800 forintra, a banki részvény 1,0 százalékkal, 4895 forintra drágult.
Az első két nap mérlege alapján nyilvánvaló: a Richter átváltható kötvényének kibocsátása erős negatív hatást gyakorolt az árfolyamra. A szerdai négy százalék után csütörtökön három százalékos gyengülés következett: a gyógyszeripari részvény, amely a kereskedés elején még 37 000 forint fölött is megfordult, 35 350 forinton zárta a napot. Az esés a jövőre nézve nem sok jóval kecsegtet: mint arra Tikász Zoltán, a Hamilton üzletkötője rámutatott, a 36 400 forint alatti zárás azt jelenti, hogy megtört a március eleje óta tartó emelkedő trend.
A szektortárs sem dicsérte nyugtával a napot: az Egis 1,6 százalékos mínuszban, 18 700 forinton zárt.
A részvényszekció forgalma 28,16 milliárd forint volt, ami jelentősen meghaladja a 20,56 milliárd forintos idei napi átlagot. OTP-részvények 12,5 milliárd forint, Richter-papírok 8,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
Ecoline
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.