BÉT: Európa az irányt keresi, a BUX-ot a Richter húzza
A Magyar Telekom és a Mol emelkedése sem tudta ellensúlyozni a Richter közel két százalékos esését, a BUX kedden egy hajszállal a hétfői zárószint alatt delelt. A BÉT vezető indexe június 23-án, délután egy órakor 14 688 ponton állt, 34 ponttal a hétfői záróérték alatt.
A mínusz döntően a Richter számlájára írható: a gyógyszeripari részvény árfolyama 1,7 százalékkal, 30 760 forintra esett. (Az Egis az ellenkező irányba mozdult: a részvény egy órakor 16 595 forinton forgott, 0,1 százalékkal a hétfői záróár fölött.)
A forgalom elmarad az átlagtól, a BÉT a vezető európai börzékhez hasonlóan nulla százalék környékén keresi az irányt – mondta el Kovács Roland, az Equilor elemzője. A hétfői három százalékos amerikai mínuszt Ázsia „lekövette”, Európa azonban még nem döntött – tette hozzá a szakember, aki szerint a délutáni amerikai makroadat – a májusban eladott használt lakások száma – segíthet megtalálni az irányt.
A Magyar Telekom 0,7 százalékkal, 583 forintra emelkedett. A távközlési részvény osztalékhozama ezen az áron megközelíti a 13 százalékot, ez pedig bőven meghaladja a 9,5-10 százalékos állampapírhozamokat.
Az OTP 0,3 százalékkal, 3370 forintra gyengült. A magyar banki részvény nincs egyedül a régióban: a közel négy százalékkal erősödő Erste kivételével szinte valamennyi osztrák, cseh és lengyel bank mínuszban töltötte a keddi ebédidőt.
Régiós összevetésben a Mol 0,7 százalékos árfolyam-csökkenése (11 705 forint) sem elkeserítő: a 3,3 százalékos pluszban álló OMV kivételével Kelet-Közép-Európa olajtársaságai egy-két százalékos mínuszt könyveltek kedden kora délutánig.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.