A BUX nem tud dönteni: London vagy Frankfurt?
London zöldben, Frankfurt (és Párizs) pirosban töltötte a május 11-i kereskedés első felét, a BUX mindkét tartományban megfordult, negyed kettőkor éppen a kettő között állt.
A BÉT vezető indexe hétfőn negyed kettőkor 14 359 ponton állt, egy ponttal a pénteki záróérték fölött.
A blue chipek piacán a nap fő híre a Richter gyorsjelentése volt, amely szerint a gyógyszergyártó a várakozásokat meghaladó adózott eredménnyel zárta az első negyedévet. A részvényárfolyam a nyitás után 32 200 forint fölé emelkedett, majd a negatív tartományba süllyedt. Innen újra fölfelé indult, negyed kettőkor 31 755 forinton állt, 0,2 százalékkal a pénteki záróérték fölött.
Komolyabb hír és adat nélkül fordult meg az irány a BÉT-en a kora délelőtti gyengélkedés után – mondta el Kovács Roland, az Equilor elemzője. A befektetői hangulat jelenleg inkább negatív, ezt a tokiói negatív zárás mellett a szintén mínuszban álló amerikai határidős indexek is jelzik. A kockázatvállalási kedv gyengülésére utal a dollár gyengülése is – tette hozzá a szakember.
A vezető részvények közül a Mol emelkedett: az olajipari papírt félidőben 11 725 forinton, 0,6 százalékkal a pénteki záróár fölött jegyezték.
Az OTP és a Magyar Telekom kissé gyengült: a banki részvény ára 0,3 százalékkal, 3100 forintra, a távközlési részvényé 0,2 százalékkal, 587 forintra csökkent.
Az Egis árfolyama, 2,7 százalékkal, 14 585 forintra csökkent.
A vezető indexek eltérően mozogtak hétfő délelőtt, a választóvonal a La Manche csatorna volt: az FTSE-100 0,7 százalékkal a pénteki záróérték fölött, a DAX-30 0,7 százalékkal, a CAC-40 pedig 1,3 százalékkal az alatt várta a délutáni folytatást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.