2009. április. 29. 14:25 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. április. 29. 14:20 Gazdaság

BÉT: vége a pániknak

Bő másfél százalékos pluszban állt háromnegyed kettő környékén a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A BUX enyhe pluszban nyitott, ezt követően pedig meglehetősen szűk sávban mozgott.

A vezető részvények közül kizárólag a Richter süllyedt, a gyógyszeripari papír 0,36 százalékot vesztett értékéből, s jelenleg 28 895 forinton áll. Az átlagot meghaladó mértékben emelkedett ugyanakkor az OTP és a Mol. A bankpapír, amely ma is a forgalom majd 90 százalékát adta 2,5 százalékkal 2666 forintig szaladt, míg az olajipari cég részvényei 2,65 százalékkal 10 255 forintig drágultak. Felfelé vette az irányt a Magyar Telekom is: az 509 forintos árfolyam 1 százalékkal haladja meg a tegnapi záróárat.

Az európai piacok ma is az Egyesült Államokat követik, és így tesz a BÉT is – mondta Csáky Attila az Unicredit kereskedési igazgatója. A szakember jelezte: az elmúlt hetekben megindult egyfajta bizalom-visszaszerzés a részvénypiacok részéről, a pánikszerű eladási hullámok, illetve az ezt követő korrekciók megszűntek, és ennek eredményeként az indexek viszonylag szűk sávban mozognak.

Bár a befektetők most is félnek a rossz hírektől, a közelmúltban már nem reagáltak olyan hevesen az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlenebb makro adatokra sem, így valószínűsíthető, hogy a válság első hónapjaira jellemző nagy volatilitás nem tér vissza. Csáky Attlia jelezte: lát némi esélyt arra, hogy az indexek kitörnek abból a szűk sávból, amelyben a közelmúltban mozogtak, azonban sokkal valószínűbbnek tartja, hogy egy hosszabb kivárás jön a piacon, így akár hónapokig is a jelenlegi szinten maradhatnak a mutatók. 

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.