2009. április. 28. 11:11 Utolsó frissítés: 2009. április. 28. 17:16 Gazdaság

Az Európai Bizottság támogatja a magyar válságkezelő intézkedéseket

Az Európai Bizottság támogatja az új magyar kormány által bejelentett válságkezelő intézkedéseket és reformprogramot - közölte José Manuel Barroso bizottsági elnök kedden Brüsszelben, miután megbeszélést folytatott Bajnai Gordon miniszterelnökkel.

Bajnai a sajtótájékoztatón elmondta: azért utazott Brüsszelbe, hogy bemutassa a magyar válságkezelő programot, és bizalmat, támogatást kérjen az uniótól. Megállapította, hogy Magyarország számára az Európai Unió biztos hátteret jelent a bajban.

Bajnai Gordon szerint az uniós választások után az Európai Bizottságnak újult erővel, összeurópai szinten kell folytatnia a válságkezelést. A miniszterelnök elmondta: a több mint egyórás megbeszélésen végigmentek a magyar kormány válságkezelő programjának lényeges intézkedésein, a részletekről májusban egyeztetnek. 

Bajnai Gordon arra a kérdésre, hogy továbbviszi-e Gyurcsány Ferenc korábbi javaslatait - például azt, hogy rövidüljön le az ERM-II-ben kötelezően eltöltött idő -, úgy válaszolt: az új kormánynak nem azzal kell foglalkoznia, hogy mások kiskapukat nyissanak neki, hanem azzal, hogy a lehető legrövidebb idő alatt - a maastrichti kritériumok teljesítésével - legyen euró Magyarországon. Hozzátette: mindent meg kell tenni azért is, hogy addigra versenyképessé váljon a magyar gazdaság.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.