Az orosz kormány csökkenti a válságkezelő állami támogatást
Az orosz kormány a jövőben csökkenteni fogja a gazdasági válság enyhítését célzó támogatásokat, és inkább arra buzdítja a vállalatokat, hogy saját erőforrásaik felhasználásával igyekezzenek úrrá lenni a nehézségeken, mondta az orosz pénzügyminiszter a Vedomosztyi című lap szerdai számában.
Alekszej Kudrin szerint sokan még mindig az államtól várják a segítséget, de a kormány csökkenteni szándékozik ezeket a támogatásokat, bárhova fejlődnek is a dolgok. „Az idén a hazai össztermék (GDP) 6 százalékát fordítjuk válságkezelésre. A 2010-es összeget még nem tudom, de az biztos, hogy lényegesen kevesebb lesz ennél” – mondta a pénzügyminiszter. Kudrin – aki mindig is a fiskális szigor elkötelezett híve volt, miközben a vállalatok folyton állami támogatást és adókedvezményeket követeltek – az interjúban megerősítette: ellenezni fog minden olyan lépést – például az áfa csökkentését –, amely felborítja a költségvetés egyensúlyát, tüzeli az inflációt és elriasztja a külföldi tőkét. A pénzügyminiszter szerint orosz vállalatok jelentős mennyiségű külföldi tartozást fizettek eddig vissza.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.