Az OTP sajátrészvényt adott el, és április elsején kapja az állami hitelt
Az OTP Bank Nyrt. szerdán 91 darab OTP törzsrészvényt értékesített 2 050 forint/darab átlagáron az ETFBUXOTP alap fedezése céljából. A banknak április elsején folyósítják az állami hitel első részletét, a másodikra pedig június 30-án kerül sor, a hitel lejárata 2012. november 11. – közölte a pénzintézet a BÉT hivatalos honlapján.
A tranzakcióval a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 27 620 814 darabra változott. A csoporttagoknál lévő részvények darabszáma a 2009 február 26-i állapot szerint 2 098 560 darab. A saját részvény állomány mindösszesen 10,61 százalék
Veres János pénzügyminiszter szerdán este jelentette be, hogy a magyar állam az OTP Banknak több mint 400 milliárd forint (1,4 milliárd euró), az FHB Jelzálogbanknak mintegy 120 milliárd forint (400 millió euró) összegű kölcsönt nyújt piaci feltételekkel, piaci kamatozással, a vállalati és a lakossági hitelezés bővítése érdekében.
Az OTP közleménye szerint a teljes összeg törlesztése – 2010. novemberéig tartó türelmi időszakot követően – nyolc negyedév alatt, egyenlő részletekben esedékes.
A hitelnyújtás piaci feltételek mellett valósul meg, az OTP Bank által fizetendő kamat az irányadó referencia kamatokat 245-250 bázisponttal haladja meg.
A hitelmegállapodás célja a magyar vállalkozások hitellel történő ellátása, a gazdasági válság negatív hatásainak enyhítése, s a pénzügyi rendszer stabilizálása. Annak érdekében, hogy a bank hatékonyan hozzájárulhasson a gazdaság élénkítéséhez, a többletforrást elsősorban hazai vállalati ügyfelek részére kívánja biztosítani.
A megállapodás részeként, és a hitel eredeti céloknak megfelelő felhasználásának ellenőrzését biztosítandó, az OTP Bank Nyrt. 2009. április 24-i közgyűlésén javasolja részvényeseinek egy, az állam által delegált megfigyelő felügyelő-, illetve audit bizottsági tagságának elfogadását.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.