2009. március. 11. 14:30 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 11. 13:53 Gazdaság

Tudástérképet készít az országról az ITD Hungary

Tudástérképet készít az ITD Hungary annak érdekében, hogy minél több kutatás-fejlesztési tevékenység jöjjön Magyarországra – közölte a Kilián Csaba, a szervezet befektetési igazgatója.

A tudományos műhelyek összegyűjtésével az ITD Hungary igyekszik kiemelni Magyarország komparatív előnyeit – mondta a szakember a régió felsőoktatási intézményeinek, kutatóintézeteinek rendezett tanácskozáson. Elmondta, hogy Magyarország nemzetközi hírneve nagyon jó ezen a területen, különböző felmérések alapján az 5-7. helyre rangsorolják Európán belül, mint a legkedveltebb K+F helyszín.

A kezdeményezés célja, hogy a befektetők megismerjék azt a tudást, amellyel Magyarország, ezen belül például a Szegedi Tudományegyetem rendelkezik. Ennek eredményeként a kutatók megrendelésekhez, a kutatás-fejlesztési tevékenységet segítő forrásokhoz juthatnak, s idetelepülhetnek újabb K+F központok is – fogalmazott a befektetési igazgató.

A legnagyobb beruházások az autóipar, az elektronika és a gépipar területén valósultak meg az elmúlt években, s fokozatosan a K+F is megjelent ezekben az iparágakban. Komoly hagyományai vannak a hazai gyógyszeriparnak is, s szinte valamennyi magyarországi gyógyszergyár K+F központtal is rendelkezik – tudatta Kilián Csaba.

A magyar oktatási rendszer egyes területeken még mindig nagyon erős. A Morgan Stanley néhány éve hozott létre egy pénzügyi elemző, matematikai modellező központot Budapesten. Felmérésük szerint a hazai matematikai képzés eléri a legnevesebb amerikai egyetemekét – mondta.

A globális válság hatásaitól szólva a szakember kifejtette, míg az autóipari és az elektronikai befektetések kapcsán a cégek kivárnak döntéseikkel, a szolgáltató-szektorban, az információtechnológiai területén jelentős regionális központok létrehozásáról tárgyal az ITDH.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?