Alig változott a forint árfolyama, a piac a kötvényaukcióra vár
Az eurót 295,50/65 forinton jegyezték csütörtök reggel kilenc órakor a bankközi kereskedelemben, szinte megegyező árfolyamon a szerda késő délutáni 295,40/60 forinttal. Az árfolyam nagyjából ezen a szinten mozgott az európai nyitást megelőzően a nemzetközi kereskedelemben is.
Szerdán a forint és a térségbeli devizák jelentősen gyengültek, a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát rontó több tényező hatására. Csütörtökön az ÁKK október óta első kötvénykibocsátásának eredménye szolgálhat majd tájékozódási pontként a devizapiacok számára. A kibocsátás sikere árfolyam támogatást nyújthat a forintnak hosszabb távon is. A nap folyamán élesebb árfolyam kilengések lehetségesek.
Az euró árfolyama 1,293 dollár körül állt csütörtök reggel, a szerda késő délutánival megegyező szinten. A dollárt 228,65/80 forinton jegyzik, szemben az előző délutáni 229,15/30 forinttal.
A svájci frank forintjegyzése csütörtök reggel 197,55, a szerdai zárás 198,05 forint volt a nemzetközi kereskedelemben. Az MNB szerdai hivatalos devizaárfolyam-jegyzése 196,98 forint.
A japán jen 2,5387 forinton áll a nemzetközi jegyzésben, a szerdai záróárfolyam 2,5403 forint volt. Az MNB szerdai hivatalos árfolyama (100 jen) 253,04 forint volt.
A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási (o/n) kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,20 százalék körül alakul, a távolabbi lejáratok iránt továbbra sincs érdeklődés. Az állampapírok másodpiacán szerdán 15-20 százalékkal emelkedtek a hozamok.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.